Zamknij
Mariupol
  • mariupol 8
  • mariupol 7
  • mariupol
  • 8 Zobacz
fot. AZOV/Telegram screen

Ukraiński pułk Azow w niedzielę opublikował zdjęcia z lotu ptaka, przedstawiające zniszczenia, jakich dokonała rosyjska armia w mieście Mariupol. "Czy Bogu wystarczy cudów na zmartwychwstanie Mariupola?" - czytamy w komunikacie. W niedzielę w Kościołach wschodnich obchodzona jest Wielkanoc.

Mariupol jest ostrzeliwany przez Rosjan od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ostatnim bastionem obrony miasta jest zakład metalurgiczny Azowstal, gdzie w podziemiach chronią się ostatni ukraińscy żołnierze i około tysiąc cywilów. Jak w sobotę przekazał doradca prezydenta Ukrainy, Ołeksij Arestowycz, Rosjanie ostrzelali Azowstal "wszystkim, co mają". Miasto jest doszczętnie zniszczone.

W zeszłym tygodniu minister spraw zagranicznych Ukrainy Dimitrij Kuleba w rozmowie na antenie CBS Face the Nation przyznał, że Mariupol "już nie istnieje". Tydzień później ukraiński pułk Azow opublikował zdjęcia miasta, które zostały zrobione z lotu ptaka. Skala zniszczeń jest porażająca.

Mariupol kompletnie zniszczony przez Rosjan. Pułk Azow pokazał najnowsze zdjęcia

"Bóg patrzy na miasto Marii z góry. Na budynki, z których mieszkańców wyrwały wrogie pociski, niczym dzieci z matczynego łona. Na obrońców miasta, które nosi imię matki jego syna" - pisze Azow, który broni Mariupola.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

"Mówi się: Chrystus zmartwychwstał - zmartwychwstanie Ukraina. Bóg widzi Mariupol z góry. Czy wystarczy jego cudów na takie zmartwychwstanie?" - czytamy.

Wcześniej mer Mariupola Wadym Bojczenko opublikował na Telegramie zdjęcia satelitarne wykopu w Manhuszu oddalonego około 20 km od miasta. Jego zdaniem "masowy grób jest 20 razy większy niż w Buczy".

RadioZET.pl

Wojna na żywo