Zamknij

Makabryczne odkrycie w budynku zniszczonym przez Rosjan. "Wciąż są pod gruzami"

27.06.2022 11:05

Doradca ukraińskiego mera okupowanego Mariupola, Petro Andriuszczenko, poinformował w poniedziałek o kolejnym makabrycznym odkryciu w zniszczonym przez Rosjan mieście. W jednym z domów natrafiono na zwłoki ponad 100 osób zabitych wskutek rosyjskich ataków z powietrza. Ciała te wciąż mają znajdować się pod gruzami.

Ponad sto ciał w gruzach w Mariupolu
fot. screen Andriuszczenko Time - Telegram

Mariupol został doszczętnie zniszczony przez Rosjan, stając się symbolem okrucieństwa i zbrodni wojennych popełnianych przez agresorów w Ukrainie. Ostatni obrońcy miasta poddali się w połowie maja, kiedy to dwie jednostki opuściły zakłady hutnicze Azowstal.

Choć mijają kolejne tygodnie rosyjskiej okupacji Mariupola, to wciąż w gruzach zniszczonych budynków odnajdywane są kolejne miejsca z masową liczbą zabitych mieszkańców. O nowym odkryciu poinformował doradca prawowitego mera miasta.

Mariupol. "Ponad 100 ciał zabitych". Wciąż są pod gruzami

"Nowe smutne znaleziska. Podczas oględzin budynków w dzielnicy Lewobrzeżnej, w domu, gdzie spadła bomba lotnicza, na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i ul. Meotydy znaleziono ponad 100 ciał osób zabitych w bombardowaniu. Ciała te wciąż są pod gruzami" – przekazał Petro Andriuszczenko w serwisie Telegram.

Według jego komunikatu Rosjanie "nie planują wydobycia i pochowania" zabitych. Andriuszczenko dodał, że "trwa ekshumacja, a priorytetem są podwórka szkół i przedszkoli". W tych miejscach "po ekshumacji doły są zabezpieczane przed zapachem", a na ulicach i podwórzach po ekshumacji takich prac nie ma - wyjaśnił doradca mera.

RadioZET.pl/Andriuszczenko Time Telegram