Zamknij

"Propagandowe g****" na ulicach Mariupola. Tak Rosjanie próbują ogłupić Ukraińców

Krzysztof Sobczak
26.05.2022 10:33

Trzy pojazdy z wbudowanymi ekranami, na których emitowane są rosyjskie wiadomości, przemieszczają się po ulicach Mariupola. W ten sposób okupanci chcą przekonać mieszkańców miasta do swojej wizji świata. "To propagandowe gówno" - napisał na kanale Telegram rzecznik burmistrza Petro Andriuszczenko.

Mobilne rosyjskie informacje w Mariupolu
fot. МЧС России/Twitter/screen

Rosjanie chcą jak najszybciej zrusyfikować mieszkańców Mariupola. Rzecznik burmistrza miasta Petro Andriuszczenko w czwartek poinformował, że okupanci zamierzają przedłużyć rok szkolny do 1 września. Dzieci mają być pozbawione wakacje, aby przez całe lato uczyć się języka i historii Rosji. Przygotowano też coś dla dorosłych.

"Władza okupacyjna aktywnie zaczęła poprawiać życie mieszkańców Mariupola. Nie tyle w rzeczywistym życiu, ile w myśleniu. Wczoraj okupanci uruchomili trzy mobilne wozy propagandowe i dodatkowo zainstalowali dwanaście 75-calowych telewizorów we wszystkich miejscach masowych zgromadzeń - przy punktach pomocy humanitarnej czy urzędach. Propagandowe gówno o poprawie życia dostępne jest bez przerwy" - napisał Andriuszczenko.

Mariupol: Mobilne punkty z rosyjskimi wiadomościami [WIDEO]

To pomysł Ministerstwa Sprawa Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym dokładnie widać sposób działania wspomnianych pojazdów.

"Emitują wiadomości z federalnych i republikańskich kanałów telewizyjnych, dostarczają mieszkańcom podstawowych informacji i pokazują dzieciom bajki" - głosi oficjalna rosyjska propaganda za pośrednictwem państwowej agencji TASS.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

RadioZET.pl