Zamknij

Wypadek autokaru pod kurortem turystycznym. Nie żyje 12 osób

04.08.2020 20:32
Maroko
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Maroko. Nie żyje 12 osób, a 36 zostało rannych w wypadku autokaru. Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek na południu Maroka.

Do wypadku doszło nieopodal turystycznej miejscowości Imsouane na wybrzeżu Atlantyku, znanej z surfingu. Marokańska agencja prasowa podała, że autokar przewrócił się na drodze krajowej nr 1.

Maroko. Wypadek autokaru — nie żyje 12 osób, 36 rannych

12 osób zmarło w wyniku wypadku autokaru w Maroko. 36 osób zostało rannych, 6 z nich jest w ciężkim stanie. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Śledczy wszczęli śledztwo, aby określić okoliczności wypadku. Według wstępnych danych przyczyną wypadku autokaru była nadmierna prędkość.

Zobacz także

Rocznie na drogach 35-milionowego Maroka ginie w wypadkach około 3500 ludzi. Władze tego państwa podjęły różne działa w celu walki z plagą wypadków na drogach. Do najpoważniejszych w skutkach wypadku autobusu w historii Maroka doszło w 2012 roku. Wtedy zginęły 42 osoby. Marokańskie władze opracowały "krajową strategię bezpieczeństwa ruchu drogowego". Jej celem jest zmniejszenie o połowę liczby wypadków do 2026 r.

RadioZET.pl/PAP