Zamknij

Maroko. Ciała turystek z podciętymi gardłami. Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Redakcja
18.12.2018 13:29
Maroko
fot. Tubkal/Wikimedia.Commons

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo w górach dwóch turystek z Danii i Norwegii został we wtorek zatrzymany – poinformowało w komunikacie marokańskie MSW. Zwłoki kobiet znaleziono dzień wcześniej na terenie Atlasu Wysokiego w środkowym Maroku.

Według resortu spraw wewnętrznych inni podejrzani w tej sprawie są obecnie poszukiwani przez policję. Ciała kobiet znaleziono 10 km od „górskiej perły Maroka”, góry Tubkal (najwyższego szczytu kraju oraz całego pasma górskiego, czyli Atlasu), ok. 60 km na południe od Marrakeszu. Kobiety miały na szyi „ślady od białej broni” – poinformowały marokańskie władze.

24-letnia Dunka Louisa Vesterager Jespersen „miała podcięte gardło” – powiedziała jej matka Helle Petersen, cytowana przez duńską gazetę. Rodzina Louisy odradzała jej podróż do Maroka „z powodu chaotycznej sytuacji” w tym kraju.

Z informacji zamieszczonych na Facebooku na stronie tej młodej kobiety wynika, że uczyła się w Norwegii na przewodniczkę i była żądna przygód. Drugą ofiarą jest 28-letnia Norweżka, której tożsamości na razie nie ujawniono. Ona również miała podcięte gardło. 

Zobacz także

Jak donoszą marokańskie media, w następstwie morderstwa w regionie Imlilu wzmocniono środki bezpieczeństwa. Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki marokańskiej; stanowi 10 proc. bogactwa kraju i zaraz po rolnictwie zatrudnia najwięcej osób.

RadioZET.pl/PAP/MP