Zamknij

Incydent podczas przejazdu papieża Franciszka i króla Mohammeda VI. Ochrona obezwładniła mężczyznę [WIDEO]

Błażej Makarewicz
30.03.2019 21:51
Incydent podczas przejazdu papieża Franciszka i króla Mohammeda VI. Ochrona obezwładniła mężczyznę [WIDEO]
fot. DailyMail

Podczas przejazdu papieża Franciszka i króla Mohammeda VI, na drogę wybiegł nieznany mężczyzna. Został on natychmiast obezwładniony przez ochronę. Nie jest ustalone, co mężczyzna trzymał w wyciągniętej ręce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Papież Franciszek przybył w sobotę do Maroka, rozpoczynając dwudniową wizytę w stolicy tego kraju, Rabacie. Głównymi tematami jego pielgrzymki i przemówień będą dialog z islamem oraz migracja.

Na stołecznym lotnisku Rabat-Sale papieża powitał król Maroka Mohammed VI, który zaprosił go odwiedzenia kraju 34 lata po historycznej pielgrzymce św. Jana Pawła II.

Zobacz także

Pierwszy dzień papieskiej podróży poświęcony będzie głównie dialogowi międzyreligijnemu i spotkaniu z islamem. W tym kontekście wyjątkową wymowę będzie miała wizyta Franciszka w utworzonym przez panującego monarchę Instytucie, w którym kształcą się imamowie i muzułmańscy kaznodzieje z wielu krajów. Późnym popołudniem Franciszek odwiedzi też siedzibę Caritas i spotka się tam z migrantami, podopiecznymi Kościoła katolickiego.

Zobacz także

Drugi dzień swej wizyty papież poświęci tamtejszej wspólnocie katolickiej. W obiekcie sportowym w Rabacie odprawi mszę dla 10 tysięcy osób. Będzie to największa msza w historii Maroka.

RadioZET.pl/PAP/DailyMail