Zamknij

Znaleziono ciało 16-latki w opuszczonym budynku. 20 minut po zgłoszeniu zaginięcia

Redakcja
29.01.2019 14:30
Znaleziono ciało 16-latki w opuszczonym budynku. 20 minut po zgłoszeniu zaginięcia
fot. Phil Hogan Photography/shutterstock

W dzielnicy Salford, w hrabstwie Great Manchester, w poniedziałek znaleziono ciało 16-letniej dziewczynki. Tragicznego odkrycia dokonano 20 minut po zgłoszeniu jej zaginięcia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zaginięcie dziecka zgłosili jej bliscy w poniedziałek, około godziny 9.25. Dziewczynka wraz z rodziną mieszkała w Prestwich (Bury). Dwadzieścia minut później policja otrzymała drugi telefon z informacją, że znaleziono ciało 16-latki. Jak informuje mirror.com, nastolatka została powieszona.

Zobacz także

Jej zwłoki znajdowały się w opuszczonym budynku w Kersal, niedaleko Brookside Drive. Miejsce to jest oddalone o około 14 kilometrów od rodzinnego domu nastolatki.

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o morderstwo

Przybyli na miejsce medycy potwierdzili zgon nastolatki.

Jak również podali funkcjonariusze, w związku z dramatycznym zdarzeniem aresztowano 41-letniego mężczyznę podejrzanego o morderstwo.

Zobacz także

Jedna z kobiet, która mieszka w tej okolicy, relacjonowała Manchester Evening News, że podczas powrotu do domu widziała karetki pogotowia i ekipy ratownicze na ulicy niedaleko budynku w Kersal.

Budynek otoczył również kordon policji i straż pożarnej.

„Próbujemy złożyć tę układankę”

Caroline Hemmingway z policji z Great Manchester powiedziała, że policjanci „obecnie badają okoliczności tragicznej śmierci 16-letniej dziewczynki w Kersal”. Dodała również, że w związku ze sprawą aresztowano podejrzanego o zabójstwa 41-latka, ale wciąż brane są pod uwagę wszelkie inne możliwości i dochodzenie jest w toku.

Zobacz także

Zaapelowała również do wszystkich mieszkańców okolicy, którzy wiedzą cokolwiek na temat dramatycznego wydarzenia z Kersal, o natychmiastowy kontakt z policją.

– Próbujemy złożyć tę układankę i pomóc rodzinie dziewczynki uzyskać odpowiedzi, na które zasługują – podkreśliła Hemmingway.

RadioZET/mirror.com/Manchester Evening News/JZ