Zamknij

„Królowa suspensu” nie żyje. Mary Higgins Clark zmarła w wieku 92 lat

01.02.2020 16:54
Mary Higgins Clark
fot. EAST NEWS

Mary Higgins Clark nie żyje. "Królowa suspensu", autorka licznych bestsellerów, zmarła w wieku 92 lat. Niektóre jej powieści były ekranizowane, chociaż większość adaptacji stanowiły filmy telewizyjne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mary Higgins Clark zmarła w sobotę 31 stycznia w Neapolu na Florydzie w USA. "Królowa suspensu" miała 92 lata. O śmierci Higgins Clark poinformował wydawca jej książek, Simon & Schuster's.

''Z wielkim smutkiem żegnamy "królową suspensu", Mary Higgins Clark, autorkę ponad 40 bestsellerów. Odeszła w spokoju wieczorem 31 stycznia, w wieku 92 lat, otoczona przez rodzinę i przyjaciół'' - czytamy na Twitterze. 

Mary Higgins Clark nie żyje. Kim była ''królowa suspensu''? 

Mary Higgins Clark urodziła się w Nowym Jorku. Przez większą część życia mieszkała w Saddle River w New Jersey. Mary Higgins Clark specjalizowała się w powieści kryminalnej i w opowieściach z suspensem. Była jedną z najbardziej poczytnych autorek na świecie. Jej powieści i powiadania doczekały się licznych ekranizacji.

Higgins Clark jest matką pisarki Carol Higgins Clark. Mary i Carol napisały wspólnie kilka książek, m.in. powieści "Przybierz dom swój ostrokrzewem" (2002), "Świąteczny rejs" (2007) czy "Festiwal radości" (2009).

W Polsce większość dorobku pisarki przybliżyło czytelnikom wydawnictwo Prószyński i S-ka. 

RadioZET.pl/Associated Press/PAP