Zamknij

Masowa egzekucja w Syrii. Nie żyje 45 proreżimowych bojowników

Redakcja
05.06.2018 16:16
ISIS
fot. Twitter

Organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowała, że co najmniej 45 proreżimowych bojowników zostało zabitych od niedzieli we wschodniej Syrii przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Walki wciąż trwają.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami dżihadyści przejęli kontrolę nad czterema miejscowościami na drodze łączącej miasto Bukamal w pobliżu irackiej granicy z Dajr az-Zaur. – Od niedzieli w walkach zginęło również co najmniej 26 bojowników IS – mówi szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

Wojna w Syrii

Zdaniem Rahmana Rosjanie wciąż nie zmobilizowali swojego lotnictwa wojskowego do pomocy siłom lojalistów w tym regionie. W walkach do niedzieli zginęli głównie członkowie zagranicznych milicji szyickich mających swe bazy w regionie. Byli to obywatele Iraku, Afganistanu, a także Libanu.

Państwo Islamskie w Syrii

Mimo zaciętych walk tzw. Państwo Islamskie wciąż posiada niewielkie tereny we wschodniej Syrii po stopniowym zaniku kalifatu, który ta ekstremistyczna sunnicka organizacja zbrojna ogłosiła w 2014 roku na opanowanych obszarach Syrii i Iraku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz