Zamknij

Masowe zatrucia nieznanym alkoholem. 26 osób nie żyje, dziesiątki są w szpitalach

26.07.2022 10:05

Co najmniej 26 osób zmarło, a kolejne 30 trafiło do szpitali po zatruciu alkoholem niewiadomego pochodzenia w stanie Gudźarat w zachodniej części Indii - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na lokalne władze.

Masowe zatrucia po spożyciu nielegalnego alkoholu w Indiach
fot. Markiyan Lyseiko /Photoshot/East News, zdj. ilustracyjne

Masowe zatrucie alkoholem niewiadomego pochodzenia w Indiach. Informację o licznych zgonach po spożyciu nielegalnego trunku przekazał agencji Reutera przedstawiciel administracji regionu, Raj Kumar.

- Traktujemy ten incydent bardzo poważnie. Wszczęliśmy śledztwo, szczegółowo zbadamy okoliczności tego zdarzenia – zadeklarował Kumar.

Indie. Śmiertelne zatrucia po spożyciu nielegalnego alkoholu

Sprzedaż i konsumpcja alkoholu w Gudźaracie są zabronione, a jedynym wyjątkiem od tej reguły jest uzyskanie zezwolenia wydanego przez władze.

Zatrucia i przypadki zgonów w wyniku spożywania trunków niewiadomego pochodzenia zdarzają się w Indiach bardzo często, ponieważ niewielu mieszkańców tego kraju może pozwolić sobie na zakup alkoholu z legalnych źródeł - przypomina Reuters.

W lutym 2019 roku niemal 100 osób zatruło się alkoholem ze skutkiem śmiertelnym w stanach Uttar Pradeś i Uttarkhand na północy kraju. W tym samym miesiącu blisko 170 osób zmarło z tej przyczyny w stanie Asam we wschodnich Indiach. Latem 2020 roku alkohol niewiadomego pochodzenia doprowadził do śmierci co najmniej 100 mieszkańców Pendżabu w północnych Indiach.

RadioZET.pl/PAP/Reuters