Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masowy test na dziewictwo w całym kraju. Organizuje go rząd

28.11.2017 13:17
xxx wiadomosci

Uczennice szkół średnich masowo wysyłane do ginekologa. W ten sposób władze Uzbekistanu chcą sprawdzić, które nastolatki prowadzą życie seksualne. Wszystko zapoczątkowało wystąpienie prezydenta.

TE KOBIETY... ZRESZTĄ ZOBACZCIE SAMI (KLIK)

Masowy test na dziewictwo w całym kraju. Organizuje go rząd fot. Flickr
Zagłosuj

Uważasz, że opisane w tekście testy rozwiążą problem samobójstw?

Jak podaje portal Centralasian.org, prezydent Uzbekistanu zlecił testy na dziewictwo uczennic szkół średnich w całym kraju. – Chodzi o zapobieganie samobójstwom wśród młodych kobiet, które tracąc dziewictwo lub zachodząc w ciążę, postanawiają odebrać sobie życie, by uniknąć wstydu – tłumaczy jeden z urzędników administracji obwodu samarkandzkiego w rozmowie z Centralasian.org.

Ogólnokrajowy test

Pomysł ten nie podoba się nastoletnim Uzbeczkom, które narzekają, że to narusza ich prywatność. Wyniki badań ginekologicznych – ich zdaniem – nie są trzymane przez dyrekcję szkół w tajemnicy.

Samobójstwa nastolatek

Sprawa nabrała dynamiki po tym, jak 9 listopada prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew powiedział podczas wystąpienia, że wzrosła liczba samobójstw wśród nastolatek i młodych kobiet. – Tylko w Samarkandzie odnotowano 145 takich przypadków – mówił Mirzijojew. Po jego słowach, urzędy, w porozumieniu z wydziałem oświaty, zaczęły działać.

Atrakcje turystyczne Uzbekistanu:

RadioZET.pl/Centralasian.org/rp.pl/strz

Oceń