Zamknij

Masz nieekologiczny samochód? Od nowego roku nie wjedziesz do Brukseli

Redakcja
22.12.2017 12:43
Masz nieekologiczny samochód? Od nowego roku nie wjedziesz do Brukseli
fot. Archiwum RadioZET.pl

Władze stolicy Belgii przygotowały projekt, na mocy którego od 1 stycznia 2018 roku najbardziej zanieczyszczające powietrze samochody nie będą mogły wjechać do miasta. To odpowiedź na rosnący problem zanieczyszczenia powietrza.

Zagłosuj

Uważasz, że podobne przepisy powinny obowiązywać w polskich miastach?

Liczba głosów:

Mieszkańcy Brukseli, którzy do tej pory jeździli samochodami, które w dużym stopniu zanieczyszczają powietrze, będą mieli 9 miesięcy na przystosowanie się do nowych wymogów.

Stanowcze NIE dla gruchotów

Działania władz to odpowiedź na wzrost zaburzeń układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli czy astma, wśród mieszkańców Brukseli.

Strefy, do której nie będą mogły wjechać najbardziej zanieczyszczające samochody, będzie strzegło 170 kamer, które automatycznie będą sczytywać tablice rejestracyjne pojazdów. Wcześniej podczas przeglądu pojazdu technicy wprowadzali do centralnego systemu dane samochodów niespełniających norm.

350 euro kary

Przestrzegania nowych przepisów będzie strzegło 170 kamer, które automatycznie będą sczytywać tablice rejestracyjne pojazdów. Za złamanie zakazu przewidziana jest kara w wysokości 350 euro (1460 złotych).

Sporządziliśmy listę zagrożeń, jakie niesie ze sobą smog. Zobacz, czym on grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/PAP/strz