Zamknij

Matka i córka zmarły na Covid-19 jedna po drugiej. Odmówiły szczepień

18.09.2021 15:38
Matka i córka zmarły na Covid-19 jedna, po drugiej
fot. Pascal Bachelet/BSIP/East News, zdj. ilustracyjne

Antyszczepionkowa matka i jej 32-letnia córka zmarły w odstępie jedenastu dni wskutek ciężkiego zachorowania na Covid-19 – podają brytyjskie media. Rodzinny dramat wydarzył się w Irlandii Północnej. Wdowiec i ojciec zmarłej córki nie może pojąć, dlaczego ukochane kobiety odmówiły przyjęcia szczepionki.

Matka i córka zmarły na Covid-19 w przeciągu 11 dni. Mająca 55 lat Heather Maddern odeszła jako pierwsza 31 sierpnia w szpitalu w Ulsterze. Kilka dni temu zmarła w nim jej 32-letnia córka Sammie-Jo Forde.

Rodzinny dramat wzbudza na Wyspach wiele emocji, zwłaszcza dlatego, że 55-letnia Heather była zwolenniczką teorii spiskowych związanych z istnieniem pandemii i Covid-19. Radziła wręcz antycovidowym zwolennikom, jak zmagać się ze służbami państwa.

Irlandia Północna. Matka i córka zmarły na Covid-19 jedna po drugiej. Odmówiły szczepień

Jej 32-letnia córka Sammie-Jo Forde zmarła 11 września, osierociła czwórkę dzieci. Obie kobiety mieszkały razem i pracowały jako opiekunki, zanim zaraziły się wirusem i trafiły do szpitala.

Wdowiec i ojciec Sammie przeżywa podwójny dramat. W rozmowie z BBC przyznał, że nie spodziewał się nigdy, że pochowa swoją córkę. Nie rozumie, dlaczego matka i Sammie odmówiły przyjęcia szczepionek. - To wstrząsnęło moim światem. Straciłem córkę, moją najlepszą przyjaciółkę. Ci ludzie, którzy nie przyjmują szczepionki przeciw Covid-19 – nie myślą o innych ludziach, których zostawiają - powiedział.

RadioZET.pl/The Guardian/BBC/Daily Mail