Zamknij

Matka z partnerem skatowali 8-latka na śmierć, twierdząc, że jest gejem. Jest wyrok sądu

Redakcja
12.06.2018 11:46
Morderstwo
fot. Youtube+Twitter

Zakończył się głośny proces w sprawie brutalnego zabójstwa 8-latka. Gabriel Fernandez był bity i gnębiony przez rodziców. Chłopiec w końcu zmarł, a jego matka ze swoim partnerem usłyszeli wyroki.

Chłopiec przeżywał gehennę, a opieka społeczna nie zrobiła nic, by temu zapobiec, mimo faktu, że nauczyciele wiele razy informowali ich o tym, że 8-latek jest ofiarą przemocy domowej. Sąd skazał jego matkę na dożywocie, a jej partnera na karę śmierci.

Surowe wyroki sądu

Gabriel Fernandez trafił do szpitala w 2013 roku i było już za późno na pomoc. Miał rozległe urazy, m.in. udar mózgu i obrażenia wewnętrzne. Chłopie zmarł, a jego opiekunowie zostali aresztowani. Śledztwo wykazało, że Gabriel był bity, przypalany papierosami, zamykany w szafie i zmuszany do zjadania odchodów.

Torturowany 8-latek

Para przed sądem nie wykazała skruchy. Początkowo to Isauro Aguirre gnębił dziecko pod nieobecność matki. Z biegiem czasu kobieta zaczęła żywić niechęć do syna i sama robiła wszystko, by sprawić mu ból. – To oczywiste, że wasze zachowanie było straszne i nieludzkie. Nie można tego jednak porównać do zezwierzęcenia, bo nawet zwierzęta troszczą się o swoje potomstwo – mówił sędzia podczas odczytywania wyroku.

Nagranie z sali sądowej:

Zobacz także

RadioZET.pl/DailyMail/Fakt24/strz