Zamknij

Wyszła na tydzień, zamknęła córkę bez jedzenia i dostępu do wody. Dziecko zmarło

Redakcja
23.02.2019 18:19
Wyszła na tydzień, zamknęła córkę bez jedzenia i dostępu do wody. Dziecko zmarło
fot. ambrozinio/shutterstock

Do prawdziwego horroru doszło w mieście Kirow, w Rosji. Maria Plenkina, 21-letnia matka 3-letniej dziewczynki wyszła z domu na tygodniową imprezę. Zamknęła dziecko w pokoju bez jedzenia. Odcięła także dostęp do bieżącej wody, żeby 3-latka nie mogła się nawet napić. Dziewczynka zmarła.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zmarłą Krsitinę znalazła jej babcia, Irina. 3-latka miała wówczas urodziny i babcia przyniosła dla niej prezent. Kiedy 47-latka odkryła, że dziewczynka nie daje znaków życia, natychmiast zawiadomiła policję i pogotowie. Przybyli na miejsce medycy stwierdzili zgon dziecka.

Zobacz także

Przez cały czas kiedy dziecko siedziało zamknięte w pokoju, 21-letnia matka pozostawała w kontakcie ze swoją matką, Iriną – informował brytyjski dziennik Daily Mirror. Kobiety kontaktowały się za pomocą komunikatorów społecznościowych. Maria Plenkina zapewniała babcię 3-latki, że "wszystko jest porządku" i że obie "czują się dobrze".

Zobacz także

Zostawiła córkę, by ta zmarła z głodu i pragnienia

Tak naprawdę, 21-letnia matka zostawiła swoją kilkuletnią córkę, by ta zmarła z głodu i pragnienia – podały rosyjskie służby śledcze.

Kobietę osadzono w areszcie na dwa miesiące.

Zobacz także

Jak przekazała dziennikarzom rzeczniczka prasowa policji, "matka dziewczynki powiedziała, że celowo zamknęła drzwi na klucz i opuściła dom".

21-latka przez ten tydzień "miło spędzała czas z przyjaciółmi", miała też "być na haju" – podkreślono w policyjnym raporcie.

Kobiety "nie było w domu od 13 do 20 lutego", poinformował wydział, który prowadzi śledztwo w sprawie tego wstrząsającego morderstwa.

"Ona nawet nie płacze i nie żałuje"

- Ona nawet nie płacze i nie żałuje. Ona po prostu mówi z zimną krwią: tak, wyszłam, odcięłam wodę i zostawiłam dziecko bez wody i jedzenia – podkreślono.

Na jednym z nagrań w trakcie procesu, 21-latka odpowiadała na pytania, stojąc w żelaznej klatce. Miała "wypowiadać się cicho, spokojnie, bez załamań nerwowych".

Zobacz także

Jak stwierdziła babcia tragicznie zmarłej dziewczynki, Maria Plenkina "mogła poprosić ją o pomoc w opiece nad dzieckiem".

"Okłamywała mnie"

- Okłamywała mnie, że wszystko jest w porządku – mówiła Irina. – Okłamywała wszystkich – dodawała 47-latka. Jak również zaznaczyła, "nigdy nie sądziła, że Maria mogłaby zrobić coś takiego".

- Gdybym tylko zauważyła, że coś jest nie tak, zabrałabym dziewczynkę do siebie – podkreślała.

Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem

Zaznaczyła, że wcześniej nie dotarły do niej żadne sygnały o tym, że jej córka mogłaby znęcać się nad 3-letnim dzieckiem.

21-latka odpowiada przed rosyjskim wymiarem sprawiedliwości za "morderstwo dziecko ze szczególnym okrucieństwem".

RadioZET/Daily Mirror/JZ