Zamknij

Zmuszała 14-letnią córkę do prostytucji. Sąd skazał ją na... prace społeczne i 1 dzień więzienia

Redakcja
07.02.2019 11:52
Zmuszała 14-letnią córkę do prostytucji. Sąd skazał ją na... prace społeczne i 1 dzień więzienia
fot. Antonio Guillem/shutterstock

O bulwersującym wyroku pisał w czwartek Dutch News oraz portal o2.pl. Chociaż do szokujących wydarzeń dochodziło już w 2012 roku – i również wtedy wszystko wyszło na jaw – to sprawa dopiero teraz trafiła na wokandę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wyrok holenderskiego sądu spotkał się z lawiną krytyki w mediach. Postanowienie takie wydał wymiar sprawiedliwości w mieście Leeuwarden. 51-letnia matka 14-latki, która zmuszała córkę do prostytucji, pójdzie na jeden dzień do więzienia i będzie musiała odrobić 150 godzin prac społecznych.

Zobacz także

Matka dziewczynki mieszkała wraz z nią w prowincji Fryzja. Zamieszczała „reklamy” swojej nastoletniej córki w Internecie i oferowała mężczyznom np. możliwość „zrobienia jej masażu”.

Bulwersująco niskie kary dla „klientów”

Wielu komentatorów określa wyrok jako skandaliczny.

Zobacz także

Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy wykorzystali seksualnie nastolatkę. Wyroki sądu w ich przypadku również szokują – jeden z nich otrzymał 200 godzin prac społecznych, a drugi pójdzie na pół roku do więzienia.

Zobacz także

Jak podaje o2.pl – powołując się na informacje, pozyskane przez Dutch News – prokurator żądał 10 miesięcy więzienia dla 51-latki. W uzasadnieniu jednak sąd podał, że zachodzi bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, że kobieta powtórnie dopuści się takiego czynu.

RadioZET/Dutch News/o2.pl/JZ