Zamknij

Media: Putin zasłabł podczas wideokonferencji. "Potrzebował pilnej pomocy medycznej"

10.06.2022 16:12

Władimir Putin potrzebował pilnej pomocy medycznej - donosi Daily Mail. Brytyjski portal powołuje się na anonimowe źródło z Kremla, którego zdaniem rosyjski przywódca zaniemógł podczas ostatniej wideokonferencji z doradcami.

Władimir Putin
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Choroba Władimira Putina się zaostrzyła - wynika z doniesień portalu Daily Mail. Dziennik powołuje się na anonimowego informatora z Kremla, który opisał sytuację na kanale "General SVR" na Telegramie. Źródło przekazało, że po ostatniej wirtualnej sesji z doradcami i dowódcami wojskowymi Putin zaniemógł.

Daily Mail: Putin zasłabł podczas wideokonferencji. Otrzymał "pilną pomoc medyczną"

Rosyjski prezydent miał poczuć "ostrą chorobę, słabość i zawroty głowy", wstając od swojego biurka po 90-minutowej wideokonferencji. "Putin potrzebował pilnej pomocy medycznej" - poinformowało źródło.

Doniesień tych nie da się zweryfikować, ale na Zachodzie popularność zyskuje teoria, jakoby dyktator zmagał się z szeregiem problemów zdrowotnych. Jak informuje Daily Mail, w ostatnich tygodniach pojawiły się niezliczone zdjęcia i filmy, na których rosyjski przywódca wydaje się być w nie najlepszej formie. Dziennikarze zwrócili uwagę na jego nieskoordynowany chód i niekontrolowane drżenie nóg.

Na kanale "General SVR" przypomniano o nagłym odwołaniu corocznego "maratonu pytań i odpowiedzi". Podczas tego cyklicznego wydarzenia Putin przez kilka godzin odpowiada na pytania zwykłych Rosjan. Rosyjskie media podkreśliły, że w ciągu 21 lat do odwołania „Bezpośredniej linii” doszło tylko raz. Nie ustalono nowej daty. Natychmiast pojawiły się domysły, że decyzja może mieć związek ze złym stanem zdrowia Putina.

Gospodarz Kremla miał planować "maraton telefoniczny" z Rosjanami na przełomie czerwca i lipca. "Ale jego lekarze doradzili mu, aby w najbliższej przyszłości nie występował zbyt długo" - przekazano na kanale "General SVR". "Być może, jeśli uda się ustabilizować stan zdrowia Putina, »Bezpośrednia Linia« odbędzie się w sierpniu. Niedyspozycje prezydenta stają się ostatnio coraz trudniejsze do ukrycia" - podsumowało źródło.

Spekulacje o tym, że dyktator jest chory, pojawiały się od dawna. Pod koniec kwietnia Putin spotkał się z ministrem Siergiejem Szojgu. Internauci zwrócili wtedy uwagę na dziwne zachowanie prezydenta Rosji, który trzymał się ręką rogu stołu. Według doniesień mediów Putin ma cierpieć na chorobę Parkinsona albo raka.

RadioZET.pl/Daily Mail

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje