Zamknij

Pałac Buckingham: Meghan Markle zaczęła rodzić. „Księżnej towarzyszy mąż”

Redakcja
06.05.2019 15:23
Meghan Markle
fot. Kirsty Wigglesworth/Press Association/East News

Księżna Sussex Meghan Markle zaczęła rodzić – podały w poniedziałek służby prasowe Buckingham Palace. Dziecko Markle oraz jej męża i syna następcy tronu, księcia Harry'ego, będzie siódme w kolejce do brytyjskiego tronu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poród zaczął się wczesnym porankiem, a księżnej towarzyszy mąż. „Kolejne oświadczenie zostanie przekazane wkrótce” – dodały służby prasowe Buckingham Palace.

Meghan Markle urodziła? 

Według wcześniejszych zapowiedzi para chce zachować prywatność wokół narodzin pierwszego dziecka. Służby prasowe rodziny królewskiej podadzą jedynie oficjalną informację o jego przyjściu na świat, ale nie ma planów – jak w przypadku dzieci księcia Williama i księżnej Kate – uroczystego wyjścia na próg szpitala, w którego czasie zdjęcia mogliby zrobić fotoreporterzy. Spekulowano wręcz, że poród może się odbyć w domu pary.

Jako pierwsza o narodzinach dziecka dowie się królowa Elżbieta II.

Pierwsze zdjęcia noworodka powinny pojawić się dość szybko, bo ustalono, że w terminie dogodnym dla nowych rodziców – prawdopodobnie w pierwszych dniach po porodzie – odbędzie się sesja z jednym wybranym fotografem oraz jedną ekipą telewizyjną.

Zobacz także

Książę i księżna Sussex nie ujawnili dotychczas płci dziecka. Według bukmacherów na świat najpewniej przyjdzie dziewczynka, a Brytyjczycy najchętniej stawiają pieniądze na to, że otrzyma imię Diana, Grace lub Allegra. Najpopularniejszymi męskimi imionami są Arthur, James i Philip.

RadioZET.pl/PAP