Zamknij

Dramat polskich turystów w Meksyku. Zostali napadnięci i okradzeni

Mikołaj Pietraszewski
21.01.2020 17:20
Dramat polskich turystów w Meksyku. Zostali napadnięci i okradzeni

Autokar z 25 polskimi turystami w środku, został napadnięty w jednej z meksykańskich miejscowości. Napastnicy ukradli pieniądze, dokumenty, karty kredytowe i inne drogocenne przedmioty. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 11 przed południem na odcinku między miejscowościami Ocosingo i Parkiem Narodowym Palenque w meksykańskim stanie Chiapas na południu kraju (niedaleko granicy z Gwatemalą). Tam własnie znajdują się m.in. ruiny miasta Majów. 

Meksyk. Napad na autokar z polskimi turystami

O sprawie informuje m.in. portal eluniversal.com, powołując się na komunikat przewoźnika (z siedzibą w Mexico City i Meridzie). Firma potwierdziła, że do incydentu doszło, że nikt nie został w nim ranny, ale że turyści zostali napadnięci oraz okradzeni z drogocennych przedmiotów: pieniędzy, dokumentów, kart kredytowych bądź aparatów fotograficznych.

Jak podaje portal, napadu dokonała grupa zakapturzonych mężczyzn, którzy najpierw kazali turystom oraz kierowcy wysiąść z pojazdu, a następnie przeszukali ich torby, walizki i plecaki. Wszyscy poszkodowani złożyli już zeznania w prokuraturze.

Zobacz także

Meksykańskie władze od połowy listopada zwiększyły liczbę patroli policyjnych w tym rejonie. Wszystko przez coraz częstsze ataki rabunkowe na samochody oraz autobusy, którymi poruszają się zagraniczni turyści. 

RadioZET.pl/eluniversal.com/Gazeta.pl