Ciało 7-latki znalezione w plastikowej torbie. Została brutalnie zamordowana

20.02.2020 18:47
Ciało 7-latki znalezione w plastikowej torbie. Została brutalnie zamordowana

7-letnia Fatima Aldrighett została uprowadzona sprzed szkoły i brutalnie zamordowana. Jej ciało znaleziono po czterech dniach w plastikowym worku w dzielnicy Tláhuac w mieście Meksyk. Matka dziewczynki oskarża miejscową policję, która po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu dziecka, miała działać zbyt opieszale.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fatima Aldrighett po raz ostatni widziana była przed swoją szkołą w mieście Meksyk, gdzie towarzyszyć jej miała obca kobieta. Dziewczynka czekała tam na swoją matkę, która z powodu korków ulicznych nie mogła przybyć na czas. Gdy jednak udało jej się dotrzeć na miejsce, Fatimy już tam nie było. O wszystkim natychmiast poinformowana została policja.

Zobacz także

esta

Matka Fatimy przekonuje, że służby kompletnie zlekceważyły informację o zaginięciu dziecka i działały bardzo powoli. Kobieta miała rzekomo odbyć długą podróż, aby w ogóle móc złożyć zeznania. Na miejscu, kazano jej z kolei godzinami czekać na przygotowanie odpowiedniego zawiadomienia.

Fatima nie jest z nami, ponieważ nie stosowano się do protokołów, ponieważ instytucje nie zwróciły na nią uwagi, którą powinny zwrócić.

- przekonuje Sonia López, ciotka dziewczynki.

Zobacz także

mid-epa08224938

Ciało 7-letniej Fatimy znaleziono cztery dni później w dzielnicy Tláhuac. Leżało porzucone w plastikowym worku i miało liczne ślady znęcania się.

Zobacz także

Meksykańska policja poinformowała, że aresztowała już parę podejrzanych o porwanie, torturowanie i zamordowanie dziewczynki.  

podejrzani o zabójstwo Fatimy

- Domniemani sprawcy zabójstwa nieletniej Fatimy Cecylii [Aldrighett] zostali zatrzymani w mieście Meksyku przy wsparciu Gwardii Narodowej - napisała burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum.

Zobacz także

Protesty w Meksyku. Fatima mogła zostać uratowana?

Sprawa brutalnego zabójstwa 7-letniej Fatimy wywołała wielką falę oburzenia w Meksyku. Setki tysięcy ludzi publikuje tweety oznaczając je hashtagiem "#JusticiaParaFatima".

mid-epa08224829

Prokurator generalna Meksyku, Ernestina Godoy, przekonuje, że będzie dochodzenie w sprawie prowadzenia śledztwa i postępowania policji.

Zobacz także

Każdego dnia w Meksyku morduje się średnio 10 kobiet lub dziewcząt. Ciało Fatimy znaleziono zaledwie tydzień po innym brutalnym morderstwie, 25-letniej Ingrid Escamilla.

RadioZET.pl/ BBC/ NYTimes