Zamknij

Kolejna fala epidemii koronawirusa w Meksyku. Umiera 8 proc. chorych

16.08.2021 07:21
koronawirus w Meksyku
fot. D Aviddelapaz /Xinhua News /East News

Trzecia fala epidemii koronawirusa w Meksyku. Jego odmiana Delta sprawia, że w ponad 8 proc. przypadków choroby kończy się zgonem pacjenta.

Meksyk znalazł się pod tym względem na czwartym miejscu na świecie po Vanautu, Jemenie i Peru, gdzie umiera od 9 do 25 proc. chorych na koronawirusa, jak ogłosił w niedzielę Uniwersytet Medyczny Johna Hopkinsa.

Do soboty włącznie zmarło w Meksyku wskutek zakażenia koronawirusem 248 167 osób, a wyzdrowiało 2 419 614 chorych. Wariant Delta wirusa atakuje szczególnie intensywnie w tym kraju osoby młode i dzieci.

Kolejna fala koronawirusa w Meksyku. Umiera 8 proc. chorych

Najnowszy komunikat meksykańskiego Sekretariatu Ministerstwa Zdrowia wymienia jako rejony kraju, w których występuje w ostatnich dniach największe nasilenie pandemii stany: Sinaloa, Nuevo Leon, Jalisco, Guerrero, Colima, Nayarit i Miasto-stan Meksyk – stolicę kraju.

Odnotowywany ostatnio duży wzrost zachorowań – według sobotniego komunikatu rzecznika Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM), doktora Mauricio Rodrigueza – „to częściowo wynik zwiększenia się możliwości diagnostycznych placówek medycznych w kraju”.

Rzecznik potwierdził podawane od pewnego czasu przez miejscowe media informacje, według których przez część meksykańskich stanów „mogły już przejść nawet trzy lub cztery fale pandemii” , nie sprecyzował jednak jakich rejonów kraju dotyczy ta informacja.

RadioZET.pl/ PAP