Zamknij

Krzysztof Chmielewski zamordowany. Siostra ujawnia wstrząsające szczegóły

Redakcja
27.06.2018 10:22
Krzysztof Chmielewski
fot. Facebook screen

Meksykańska policja 26 kwietnia odnalazła ciało polskiego podróżnika. Krzysztof Chmielewski został zamordowany. Siostra podróżnika w rozmowie z „Super Expressem” ujawniła wstrząsające szczegóły mordu.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciało podróżnika zostało porzucone w pobliżu miasteczka San Cristobal de las Casas. Znaleziono je na dnie 200-metrowej przepaści ciągnącej się wzdłuż autostrady. Jest to teren zalesiony. Ciało przeleżało w lesie ponad tydzień i było w bardzo złym stanie, gdy je znaleziono. Nieopodal ciała Chmielewskiego odnaleziono zwłoki niemieckiego podróżnika.

Na początku maja prokuratura stanu Chiapas podawała, że przyczyną śmierci obu podróżników był prawdopodobnie wypadek. 

Meksyk: Krzysztof Chmielewski zamordowany 

Siostra Krzysztofa Chmielewskiego w rozmowie z „Super Expressem” podejrzewa, że jej brat padł ofiarą mordu rytualnego. Krzysztof Chmielewski miał mieć wyrwane serce. Jego zwłoki były pozbawione głowy i jednej ze stóp.

– Czytałam dużo o mordach rytualnych. Mój brat mógł zostać złożony w ofierze azteckiemu bogowi ognia Xihuatecuhtli. Nie mam potwierdzonej informacji, czy ma spaloną skórę na plecach. Jeśli okaże się, że ma, to dla mnie wszystko będzie jasne – mówi Izabela Schmidke, siostra Polaka.

Zobacz także

Kobieta do tej pory nie odzyskała ciała brata. – Do tej pory trwają procedury identyfikacyjne – dodaje.

RadioZET.pl/Super Express/DG