Zamknij

Śmierć polskiego podróżnika. Prokuratura ujawnia NOWE informacje

Redakcja
12.05.2018 08:41
Krzysztof Chmielewski
fot. East News

Prokuratura stanu Chiapas podała w piątek, że pochodzący z Niemiec Holger Franz Hagenbusch i Polak, Krzysztof Chmielewski, zostali prawdopodobnie zamordowani na tle rabunkowym. 37-letni podróżnik z Polski zginął od uderzenia tępym narzędziem w głowę.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Prokuratura położonego w południowym Meksyku stanu Chiapas podała w piątek, że dwaj rowerzyści: pochodzący z Niemiec Holger Franz Hagenbush i Polak, Krzysztof Chmielewski, zostali najprawdopodobniej zamordowani w innym miejscu, a "ich ciała podrzucono".

Sekcja zwłok wykazała, że niemiecki kolarz zginął od strzałów w głowę. Kuli, która spowodowała śmierć 43-latka, nie znaleziono, widać natomiast wyraźnie ślady przejścia kuli przez czaszkę.

Z kolei 37-letniego Krzysztofa Chmielewskiego, polskiego podróżnika, z którym kontakt urwał się 19 kwietnia, zamordowano uderzając ciężkim narzędziem w głowę. Sekcja wykazała rozległe rany spowodowane ciosem.

Meksyk - śmierć polskiego podróżnika 

Szef sekcji zabójstw w prokuraturze stanowej Luis Alberto Sanchez nie wykluczył, że w przypadku Chmielewskiego cios mógł spowodować oderwanie głowy od korpusu. Zarazem jednak zaznaczył, że mogło do tego dojść z innego powodu.

Ciała podróżników zostały porzucone w pobliżu miasteczka San Cristobal de las Casas. Znaleziono je na dnie 200-metrowej przepaści, ciągnącej się wzdłuż autostrady. Jest to teren zalesiony. Ciała przeleżały w lesie ponad tydzień i były w bardzo złym stanie, gdy je znaleziono. Na ciało Chmielewskiego natrafiono 26 kwietnia, Hagenbuscha - 4 maja.

Zobacz także

- Możliwe, że głowę polskiego podróżnika oderwały dzikie zwierzęta - powiedział Sanchez. Brat niemieckiego rowerzysty, Rainer Hagenbusch opublikował jednak w środę na Facebooku zapis, w którym wyjaśnił, że dotarły doń informację, iż "Polak padł ofiarą umyślnej dekapitacji".

Na początku maja prokuratura stanu Chiapas podawała, że przyczyną śmierci obu rowerzystów był prawdopodobnie wypadek. 

Krzysztof Chmielewski zginął w Meksyku:

RadioZET.pl/PAP/DG