Zamknij

Rzeźnik seryjnym mordercą? W domu miał ponad 3 tys. fragmentów ludzkich kości

PAP
15.06.2021 06:08
Policja w Meksyku - zdjęcie ilustracyjne
fot. Flickr/Olivier Brisson

Meksykańscy śledczy odkryli 3787 fragmentów kości należących do 17 osób w położonym na obrzeżach stolicy kraju domu, który należał do mężczyzny podejrzanego o serię morderstw - podał w poniedziałek "The Guardian". Śledczy ustalili, że w przeszłości był rzeźnikiem i miał wprawę w ćwiartowaniu mięsa.

Policja w Meksyku prowadzi śledztwo ws. 72-letniego mężczyzny podejrzanego o serię zabójstw. Przeszukiwanie w jego domu trwało od połowy maja. Planowane jest także przekopanie gruntu pod budynkiem. W trakcie śledztwa odnaleziono dowody osobiste oraz inne przedmioty należące do osób, które zaginęły wiele lat temu.

Meksyk. W domu podejrzanego o serię morderstw było ponad 3 tys. fragmentów kości

Liczba znalezionych fragmentów kości ludzkich sugeruje, że ciała ofiar zostały pokrojone na wiele części. Tezę potwierdza fakt, że podejrzany w przeszłości był rzeźnikiem i miał wprawę w ćwiartowaniu mięsa. Nie ujawniono tożsamości 72-latka ze względu na meksykańskie prawo chroniące dane osobowe podejrzanych. "Z naszych analiz wynika, że fragmenty kości mogły należeć do 17 osób" - przekazało biuro prasowe prokuratury.

Mężczyzna odpowie przed sądem za zabójstwo swojej ostatniej ofiary, 34-letniej kobiety, której ciało miał rozczłonkować piłą do metalu oraz nożami. Do zdarzenia doszło w połowie maja. Podejrzany miał towarzyszyć kobiecie, żonie komendanta policji, w zakupach. Ponieważ nie wróciła do domu, jej mąż uzyskał dostęp do monitoringu ulic i odkrył, że ostatnio widziano ją na ulicy, przy której mieszkał domniemany zabójca. Funkcjonariusz udał się do jego domu, skonfrontował z podejrzanym i odkrył szczątki swojej żony. Śledczy odnaleźli jej ubrania, dokumenty osobiste oraz materiały dźwiękowe i kasety wideo sugerujące, że sprawca nagrywał to, co robił swoim ofiarom.

RadioZET.pl/PAP