Zamknij

Poszukiwali 2,5-letniego chłopca. Przypadkiem odnaleźli 23 porwanych dzieci

23.07.2020 15:04
Dylan Perez
fot. Fox News

Przerażającego odkrycia dokonano w San Cristobal de las Casas w Meksyku podczas poszukiwań 2,5-letniego chłopca. W jednym z domów policjanci znaleźli grupę 23 porwanych dzieci. Były one zmuszane do pracy i przetrzymywane w nieludzkich warunkach. Poszukiwanego 2,5-latka nie odnaleziono.

2,5-letni Dylan Esau Gomez Perez zaginął 30 czerwca na targu w San Cristobal. Kamery monitoringu zarejestrowały moment, w którym prawdopodobnie 13-letnia dziewczynka odciąga dziecko od matki i znika z nim w nieznanym kierunku.

Poszukiwania 2,5-latka doprowadziły policjantów do jednego z domów, w którym natknęli się na grupę 23 porwanych dzieci. Najmłodsze miało 3 miesiące, a najstarsze - 15 lat.

Meksyk. Policja poszukiwała zaginionego 2,5-latka. Przypadkowo odnalazła grupę 23 porwanych dzieci

Śledztwo wykazało, że wobec dzieci stosowano przemoc fizyczną i psychiczną. Były one zmuszane do pracy w centrum miasta polegającej na handlu upominkami.

Zobacz także

- Na dzieciach wymuszano wychodzenie z domu i handel z turystami. Jeżeli nie wróciły z ustaloną minimalną sumą zarobionych pieniędzy, to nie miały prawa do jedzenia i spania w domu - wyjaśnił prokurator Jorge Llaven.

Te, które zarobiły ustaloną kwotę, miały prawo zjeść i spać na tekturowych łóżkach, a także na kocach porozkładanych na cementowej podłodze.

200722062314-abducted-children-rescue-mexico-scli-intl-exlarge-169
fot. CNN

Trzy kobiety usłyszały w tej sprawie zarzuty handlu ludźmi i pracy przymusowej.

Zobacz także

Wśród odnalezionych dzieci nie było jednak zaginionego 2,5-latka. - Żadne z uratowanych dzieci nie jest moim synem - powiedziała mediom matka chłopca.

RadioZET.pl/ CNN/ Fox News