Zamknij

Panika w Meksyku. Silne trzęsienie ziemi na południu kraju [WIDEO]

Redakcja
19.09.2017 21:04
Panika w Meksyku. Silne trzęsienie ziemi na południu kraju [WIDEO]
fot. screen/Twitter

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,4 nawiedziło we wtorek południowy Meksyk - podała agencja Reutera. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, mieście Meksyk, gdzie zatrzęsły się budynki, a tysiące ludzi wybiegły na ulice.

Szef meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie raportów dotyczących ofiar i zniszczeń. Meksykańskie władze wezwały mieszkańców do stosowania się do zaleceń służb bezpieczeństwa.

Według amerykańskiej służby geologicznej (USGS) trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,1, a jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 123 km na południowy wschód od miasta Meksyk.

Lokalne stacje telewizyjne pokazują zdjęcia, na których widać zniszczone budynki w mieście Meksyk. Swoją działalność zawiesiła meksykańska giełda.

Wcześniej we wtorek w stolicy kraju odbyły się ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

Jak zaznaczyła agencja AP, znaczna część miasta Meksyk wybudowana jest na dnie dawnego jeziora, którego gleba potęguje wstrząsy, powodując, że odczuwalne są nawet te oddalone o kilkaset km od miasta.

19 września przypada 32 rocznica trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,1, w którym zginęło według różnych szacunków od 5 do 40 tys. osób. Jego epicentrum znajdowało się na Ocenie Spokojnym, 350 km na południowy wschód od stolicy kraju.

RadioZET.pl/PAP/DG