Zamknij

Kilkanaście osób spłonęło żywcem w autokarze. Nie żyje ponad 20

Redakcja
30.05.2019 11:07
Kilkanaście osób spłonęło żywcem w autokarze. Nie żyje ponad 20
fot. PAP/EPA/VERACRUZ CIVIL PROTECTION / HAND

Co najmniej 21 osób zginęło w środę w Meksyku w wypadku, do jakiego doszło w położonym na południowym wschodzie stanie Veracruz. Na drodze wiodącej ze stolicy do miasta Tuxtla Gutierrez w stanie Chiapas doszło do zderzenia autokaru z pielgrzymami i ciężarówki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik władz miejskich Maltraty – miasta leżącego najbliżej miejsca wypadku – German Arena poinformował, że zgodnie z danymi obrony cywilnej w autokarze spłonęło żywcem 17 osób. Ich ciała zostały wyciągnięte z pojazdu przez ratowników. Dwie osoby zmarły w drodze do szpitala, co łącznie daje 19 ofiar wśród pielgrzymów.

Zobacz także

W wypadku zginął też kierowca ciężarówki oraz jego zmiennik.

Policja bada przyczyny wypadku

Pomocy medycznej udzielono łącznie 31 osobom – pisze Reuters. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podały służby medyczne.

Zobacz także

Policja bada na miejscu przyczyny wypadku. Zdjęcia, jakie obiegły serwisy społecznościowe, dowodzą, że oba pojazdy stanęły w płomieniach.

Podobne wypadki zdarzają się w Meksyku stosunkowo często. Pod koniec kwietnia 13 osób zginęło w wypadku, do jakiego doszło na autostradzie łączącej stolicę kraju z miastem Pachuca w centralnej części kraju. W wyniku zderzenia minibusu z ciężarówką na miejscu zginęło 12 osób, jedna zmarła w szpitalu.

Rocznie na meksykańskich drogach ginie około 16 tysięcy ludzi.

 

RadioZET/PAP