Zamknij

W Meksyku zawalił się wiadukt kolejowy. Co najmniej 23 ofiary i 65 rannych

04.05.2021 07:25
zawalił się wiadukt w meksyku
fot. Twitter: The Only Truth

W Meksyku zawalił się wiadukt kolejowy. Jak podają lokalne władze, co najmniej 23 osoby zginęły, a 65 zostało rannych. Liczba ofiar może okazać się jednak wyższa. W sieci opublikowano nagrania wideo z katastrofy.

Meksyk. Co najmniej 23 osoby zginęły, a 65 zostało rannych, po tym, jak wiadukt metra częściowo zawalił się w poniedziałek w nocy w stolicy Meksyku, powodując upadek wagonów na jadące pod spodem samochody - poinformowały lokalne władze.

Do zdarzenia doszło ok. 22.20 (ok. godz. 5.20 we wtorek czasu polskiego), między stacjami Olivos i Tezonco w południowej części stolicy. Burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum oznajmiła, że w wypadku zginęło 15 osób. Dodała, że pod gruzami utknął samochód, a ratownicy szukają ocalałych. Wcześniej konto władz miasta na Twitterze podawało bilans 13 ofiar śmiertelnych i blisko 70 rannych.

Meksyk. Zawalił się wiadukt kolejowy. Co najmniej 23 ofiary śmiertelne. Wideo

Według agencji EFE wiadukt został zbudowany podczas kadencji obecnego szefa MSZ Marcelo Ebrarda jako burmistrza Meksyku (2006-2012). Jak notuje Associated Press, budowie linii 12 metra towarzyszyły "skargi i oskarżenia o nieprawidłowości".

Nagrania emitowane przez meksykańskie media i na mediach społecznościowych pokazywały, że 20-metrowy wiadukt zawalił się na ulicę podczas przejazdu pociągu metra linii 12. Na zdjęciach widać, że część wagonów spadła na autobus i co najmniej dwa samochody.

Nie jest to pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w meksykańskim metrze. 9 stycznia pożar wybuchł na bocznicy metra w centrum stolicy, zabijając jedną osobę i powodując zatrucie dymem u 30 innych. Organizacje obywatelskie krytykowały wcześniej kruchy stan infrastruktury i utrzymania systemu metra. Metro w mieście Meksyk należy do najczęściej używanych na świecie. Codziennie korzysta z niego ok. 6 milionów mieszkańców.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter