Zamknij

Meksykanie protestowali przeciw budowie muru na granicy

Redakcja
18.02.2017 10:04
Protest Trump
fot. PAP/EPA

Setki Meksykanów w położonym przy granicy z USA, w mieście Ciudad Juarez, uformowało w piątek "ludzki mur" wzdłuż brzegu granicznej rzeki Rio Grande, aby zaprotestować przeciwko planom Donalda Trumpa budowy prawdziwego muru granicznego.

Demonstranci trzymali nad głowami kolorowe chusty i machali nimi do mieszkańców amerykańskiego miasta El Paso położonego na drugim brzegu rzeki, w stanie Teksas.

Organizatorzy demonstracji powiedzieli, że przyjazny "ludzki mur" miał łączyć oba miasta i był czymś lepszym niż prawdziwy stalowy, lub betonowy mur, który ma je podzielić.

- Mamy, jak wykazała ta demonstracja, wielu przyjaciół po drugiej stronie rzeki. Ten mur nigdy nie rozdzieli dwóch przyjaznych narodów - powiedział były kandydat na prezydenta Meksyku Cuauthemoc Cardenas.

Była to kolejna tego rodzaju inicjatywa, podjęta przez społeczności po obu stronach granicy, która miała wykazać sprzeciw wobec planów nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Wcześniej burmistrzowie amerykańskiego miasta San Diego, w Kalifornii i meksykańskiej Tijuany zadeklarowali zamiar utrzymywania przyjaznych stosunków i zacieśniania współpracy, mimo zapowiedzi budowy muru.

RadioZET.pl/PAP/DG