Zamknij

Mężczyzna groził nożem na lotnisku. Padły strzały

10.08.2022 10:50

Na lotnisku Charles'a de Gaulle’a pod Paryżem policja zastrzeliła w środę uzbrojonego w nóż mężczyznę – podał dziennik „Le Figaro”, powołując się na źródła policyjne. Funkcjonariusze wielokrotnie mieli prosić go o zachowanie spokoju i odłożenie broni, ten jednak nie reagował.

policja na lotnisku we Francji
fot. Xinhua/Sipa USA/East News

Według wstępnych informacji osoba była uzbrojona w nóż i wykazywała oznaki agresji. Do zdarzenia doszło w terminalu 2F na lotnisku, z którego odlatują m.in. samoloty do Warszawy.

Francja. Mężczyzna z nożem na lotnisku. Został zastrzelony

Według "Le Figaro" mężczyzna groził policjantom nożem i obrażał ich. Został zastrzelony przez funkcjonariusza policji granicznej (PAF) po godz. 8 i zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jak podaje gazeta, nie miał stałego adresu zamieszkania.

"Demonstrując opanowanie, policja zneutralizowała dziś rano osobę uzbrojoną w nóż na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle” - przekazała na Twitterze paryska policja.

Fotograf agencji AFP, który był świadkiem zdarzenia, relacjonował, że „wysoki, czarnoskóry mężczyzna wymachiwał w kierunku policji przedmiotem, który wyglądał jak nóż. Dostał ostrzeżenie, ale ruszył do przodu i policjant strzelił". "Oddano tylko jeden strzał” – powiedział.

Po zajściu raniony mężczyzna został przeniesiony na noszach w miejsce niedostępne dla pasażerów - poinformował fotograf.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/rtl.fr