Zamknij

Mężczyzna pocałował papieża w czoło. „Franciszek wyglądał na zadowolonego”

19.02.2020 20:48
Papież Franciszek
fot. Rex Features/East News/Giuseppe Ciccia/SOPA Images/REX

Jeden z wiernych, którzy w środę wzięli udział w audiencji generalnej, pocałował papieża w czoło. Jak pisze agencja Associated Press, Franciszek wyglądał na zadowolonego z tego niespodziewanego gestu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna, ubrany w niebieską bluzę zapinaną na zamek, siedział w pierwszym rzędzie, zarezerwowanym zwykle dla osób chorych lub niepełnosprawnych. Wstał, kiedy papież podszedł, żeby się z nim przywitać, wymienił kilka słów z Franciszkiem, a następnie przyciągnął do siebie jego głowę i pocałował go w czoło.

Agencja AP podaje, że pocałunek trwał kilka sekund. W tym czasie wierny przyciskał do czoła Franciszka nie tylko usta, ale także nos.

Papież Franciszek uderzył kobietę w dłoń

W sylwestrowy wieczór na placu Świętego Piotra papież ostro zareagował, kiedy jedna z kobiet chwyciła go mocno za rękę. Wtedy Franciszek wyraźnie rozgniewany uderzył ją w dłoń i skarcił, by wyrwać się z jej uścisku. Incydent zarejestrowały kamery.

Później, podczas spotkania z wiernymi w Nowy Rok w Watykanie, papież Franciszek przeprosił za to, że stracił cierpliwość. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP