Zamknij

Pokłócili się o papierosy. Jeden podciął drugiemu gardło

Redakcja
11.02.2019 14:09
Pokłócili się o papierosy. Jeden podciął drugiemu gardło
fot. BortN66/Shutterstock

Do tragedii doszło w niedzielę nad ranem, w East Dulwich (Londyn). Dwóch mężczyzn w sklepie pokłóciło się papierosy. Nagle jeden z nich wyciągnął nóż i zaatakował drugiego, przecinając mu gardło. Poszkodowany zmarł pół godziny później na miejscu zdarzenia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na razie tożsamość zmarłego nie została zidentyfikowana.

Do kłótni doszło nad ranem, około godziny 2.30. Jak stwierdził świadek w sprawie, Muhammad Khan, zastępca właściciela sklepu – który wydał oświadczenie dla policji – jego kuzyn pracował wówczas na terenie lokalu. Jak mówił, dwóch mężczyzn kłóciło się o papierosy, gdy nagle jeden z nich wyjął duży nóż i ugodził nim rozmówcę. Relacjonował, że cały incydent trwał mniej więcej 20 sekund.

Zobacz także

– Mężczyzna z nożem poprosił drugiego o papierosy, o coś w rodzaju przysługi. Nie wiem, czy się znali – mówił Khan.

„Kłócili się i wyjął nóż”

– Kłócili się i wyjął nóż. Wszyscy (pracownicy sklepu i klienci – red.) próbowali go powstrzymać – dodawał w rozmowie z „Daily Mirror”.

Zobacz także

Inny właściciel sklepu znajdującego się nieopodal miejsca zdarzenia przywoływał z kolei relację świadka tego zajścia, który mówił, że nożownik przeciął mężczyźnie szyję na wskroś.

Ciało ofiary zostało zabrane z miejsca tragedii około godziny 11.30.

Zobacz także

W związku z dramatem, jaki rozegrał się w East Dulwich, policja jeszcze nikogo nie aresztowała.

W komunikacie wydanym przez Metropolitan Police funkcjonariusze potwierdzili, że doszło do zabójstwa.  Jak czytamy, „policja o 2.35 w niedzielę 10 lutego odebrała zgłoszenie o mężczyźnie, zasztyletowanym na Lordship Lane, niedaleko skrzyżowania z East Dulwich, SE22”.

Na miejsce zgłoszenia, oprócz policjantów, przyjechała również medyczna ekipa ratownicza. Jak podali funkcjonariusze, wiek ofiary to najprawdopodobniej około 30 lat. Zgon stwierdzono o godz. 3.04.

Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie i wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

RadioZET/Daily Mirror/JZ