Zamknij

Miami. Zawalił się budynek, szukają ludzi pod gruzami. "To brzmiało jak tornado"

24.06.2021 12:46
zawalił się budynek w Miami
fot. Miami Beach Police

W Miami-Dade na Florydzie częściowo zawalił się 12-piętrowy budynek. Świadkowie twierdzą, że słyszeli krzyki ludzi uwięzionych pod gruzami. Co najmniej jedna osoba zmarła, a osiem zostało zabranych do szpitala - podało ABC News.

12-piętrowy apartamentowiec, będący częścią kompleksu Champlain Towers South, zawalił się około 2 nocy czasu lokalnego w pobliżu plaży w Surfside na rogu Collins Avenue i 88. Street na Florydzie. CNN informuje, że na miejsce przybyło 80 jednostek straży pożarnej. Co najmniej jedna osoba zmarła, a osiem zostało zabranych do szpitala - podało ABC News. Jedna z nich ma być w stanie krytycznym.

Miami. Zawalił się 12-piętrowy apartamentowiec. Trwa akcja ratunkowa

Na zdjęciach i filmach publikowanych w mediach społecznościowych widać ogromne stosy gruzu niedaleko zawalonego budynku oraz ratowników, którzy szukają uwięzionych tam ludzi. The Mirror powołuje się na świadków, którzy słyszeli krzyki osób wołających o pomoc.

Jeden z mieszkańców w rozmowie z ABC News przyznał, że myślał, że zbliża się nawałnica. - Budynek zatrząsł się, a potem wyjrzałem przez okno i nic nie widziałem. Myślałem, że to burza - relacjonował. - To brzmiało jak tornado lub trzęsienie ziemi - mówił z kolei mężczyzna przebywający w pobliskim hotelu, cytowany przez Fox News.

Joel Franco, dziennikarz z Miami, który zamieścił na Twitterze wideo z miejsca katastrofy, poinformował, że widział mieszkańców ratowanych z balkonów przez strażaków. Według niego służby miały oswobodzić z gruzów już kilkanaście osób. Straż pożarna miała także używać podnośników strażackich, którymi ściągano ludzi na ziemię.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/CNN/ABC News/The Mirror/Fox News