Zamknij

35-letni Polak zaginął podczas urlopu na Maderze. Wyszedł pobiegać i nie wrócił

21.07.2021 17:04
zaginiony na Maderze Michał Kozek
fot. Zaginieni Cała Polska

Michał Kozek zaginął na Maderze. 35-letni Polak przebywał na urlopie. W akcję poszukiwawczą zaangażowane są portugalskie służby ratownicze. Mężczyzny szukają również bliscy za pośrednictwem strony Zaginieni Cała Polska.

Michał Kozek zaginął 7 lipca w okolicach miasta Porto Moniz na Maderze, wyspie położonej na Atlantyku u północno-zachodnich brzegów Afryki. 35-latka poszukuje m.in. jego brat Christopher Kozek. Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że ostatni raz mężczyzna widziany był w rejonie miasta Porto Moniz, gdzie udał się 7 lipca wieczorem, aby pobiegać. Na miejsce zawiózł go lokalny taksówkarz.

Michał Kozek zaginął na Maderze. Wyszedł pobiegać

- Mój brat Michał wyjechał z hotelu w miejscowości Calheta taksówką około 18.30. Planował bieg, który miał zakończyć się przed 1.00 w nocy. Samodzielnie miał dotrzeć do hotelu — wyjaśnił Kozek, który bierze udział w poszukiwaniach zaginionego.

W trwające od 13 dni poszukiwania 35-letniego turysty włączyła się ambasada RP w Lizbonie, która krótko po zgłoszeniu  zaginięcia mężczyzny nawiązała kontakt z maderskimi władzami. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy polskiej ambasady Bogdan Jędrzejowski, w poszukiwaniach Polaka bierze udział kilka formacji służb porządkowych regionu Madery.

Jak donosi maderski dziennik “Diario de Noticias”, 35-letni Polak, rezydujący w Szwajcarii, zaginął w rejonie wyspy, gdzie przed 7 miesiącami zaginął inny turysta, 28-letni obywatel Niemiec. Z informacji gazety wynika, że ostatni ślad po polskim turyście pochodzi z anteny, która w okolicach szczytu Pico da Urze zarejestrowała około godz. 20 w dniu zaginięcia mężczyzny sygnał emitowany przez jego telefon komórkowy.

Mężczyzny poszukują także bliscy. Na facebookowej stronie Zaginieni Cała Polska poinformowano, że mężczyzna ma 182 cm wzrostu, waży około 75 kg, ma niebieskie oczy i jest szatynem. "Ubrany był w strój sportowy do biegania" - czytamy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Zaginieni Cała Polska