Zamknij

Premier Rosji rozpływa się w zachwytach nad Trumpem: Otwarty, nastawiony życzliwie

Redakcja
14.11.2017 17:13
Premier Rosji rozpływa się w zachwytach nad Trumpem: Otwarty, nastawiony życzliwie
fot. PAP

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podzielił się we wtorek z dziennikarzami pozytywnym wrażeniem, jakie odniósł ze spotkania na kolacji w Manili z prezydentem USA Donaldem Trumpem; określił go jako człowieka otwartego, nastawionego życzliwie.

Ale jednocześnie wskazał na niebywałe pogorszenie stosunków między Rosją a USA.

- Po raz pierwszy spotkałem się na takiej imprezie z pozostającym u władzy prezydentem USA. (...) Donald Trump siedział praktycznie obok - powiedział dziennikarzom Miedwiediew, opowiadając o uroczystej kolacji w niedzielę w Manili z okazji 50-lecia Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Agencja RIA-Nowosti pisze, że Miedwiediew nazwał Trumpa człowiekiem otwartym, nastawionym życzliwie, z którym można porozmawiać na różne tematy. Premier  zaznaczył, że omówili historię stosunków dwustronnych swych państw i rozmawiali o drugiej wojnie światowej.

Miedwiediew przyznał jednocześnie, że obecnie relacje między państwami sięgnęły najniższego poziomu od kilkudziesięciu lat. Zdaniem premiera Waszyngton wprowadzając sankcje wobec Rosji stawia Moskwę w rzędzie nie tyle oponentów, co wrogów - pisze agencja RIA-Nowosti.

- Jednocześnie USA apelują do Rosji o aktywną współpracę w kwestii najbardziej skomplikowanych światowych kryzysów: walki z terroryzmem, sytuacji na Półwyspie Koreańskim - powiedział cytowany przez RIA premier Rosji. - To w najlepszym razie niekonsekwencja - dodał.

RadioZET.pl/pap/maal