Zamknij

Mieszkańcy wioski zlinczowali 36-latka. Twierdzili, że zamienił ich sąsiada w kozę

Redakcja
29.01.2018 13:49
Mieszkańcy wioski zlinczowali 36-latka. Twierdzili, że zamienił ich sąsiada w kozę
fot. Flickr

Nigeryjska policja rozpoczęła śledztwo po zlinczowaniu 36-latka. Mieszkańcy jednej z wiosek oskarżyli go, że zamienił ich sąsiada w czarną kozę. Pobity do nieprzytomności Nigeryjczyk zarzeka się, że nie ma ze sprawą nic wspólnego.

Zagłosuj

Wierzysz w magię?

Liczba głosów:

Zaczęło się od tego, że mieszkańcy nigeryjskiej wioski dostrzegli, jak rozwścieczona czarna koza bez opamiętania rzuciła się w pogoń za nieznanym im mężczyzną. Jak podaje lokalny dziennik „Daily Post”, grupa stwierdziła, że 36-latek zamienił przed chwilą ich sąsiada w zwierzę.

Pogoń za „czarownikiem”

Po kilkuset metrach uciekinier został złapany i ciężko pobity przez mieszkańców wioski krzyczących, że jest czarownikiem.  Byłem zaskoczony, że ktokolwiek mógł pomyśleć, że zamieniłem człowieka w kozę. Jak to możliwe? — pytał mężczyzna podczas rozmowy z reporterem „Daily Post”.

Finał w szpitalu

Skończyło się na tym, że domniemany czarownik trafił do szpitala, a policja w mieście Rukpoku wszczęła dochodzenie. „Wyszedłem z domu i zauważyłem, że idzie za mną moja koza. Czasem wychodzi ze mną, ponieważ w sklepie kupuję dla niej ciastka, ale tym razem nie chciałem, żeby mnie śledziła, więc postanowiłem się szybko oddalić — tłumaczył się ranny.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wprost, Daily Post/strz