Zamknij

Miss Iraku grożono śmiercią z powodu selfie z miss Izraela

Redakcja
20.12.2017 07:09
Miss Iraku grożono śmiercią z powodu selfie z miss Izraela
fot. Instagram

Niewinne z pozoru selfie, zrobione przed finałem konkursu Miss Universe, wywołało w Iraku taką burzę, że rodzina miss tego kraju musiała opuścić ojczyznę. Polityków do czerwoności rozgrzał widok fotografii najpiękniejszych kobiet Iraku i Izraela.

Zagłosuj

Uważasz, że muzułmanie to najmniej tolerancyjna grupa społeczna?

Liczba głosów:

Oliwy do ognia dolał podpis pod zdjęciem, jaki zamieściła Miss Iraku Sarah Idan. „Pokój i miłość od Miss Iraku i Miss Izraela” - napisała pod fotografią na Instagramie. Zdjęcie obiegło świat i w krótkim czasie zostało zauważone przez irackie służby. – Powiedziałam: zróbmy sobie zdjęcie, żeby ludzie z naszych krajów mogli zobaczyć, że nie ma między nami problemów i właściwie jesteśmy ambasadorkami pokoju – mówiła Irakijka w wywiadzie dla telewizji CNN.

Selfie wywołało burzę

Gdy o sprawie zrobiło się głośno, na kilka dni przed finałowym konkursem Irakijka dostała ostrzeżenie od organizatora, że jak nie usunie zdjęcia z Instagrama, straci tytuł. Groźby płynęły też ze strony jej rodaków. 27-latka postanowiła, że postawi się i nie usunie fotografii.

Dramatyczne konsekwencje

Skończyło się na tym, że bliscy Miss Iraku opuścili kraj w obawie o swoje bezpieczeństwo. – Ludzie w Iraku znali moją rodzinę, błyskawicznie dowiedzieli się, kim są. Grożono im śmiercią – mówiła Idan w rozmowie z CNN. Jeśli takie wydarzenie wywołuje taką burzę w kraju, trudno przypuszczać, aby kraje kiedykolwiek doszły do porozumienia.

Niebezpieczny smog objął już niemal całą Polskę. Zobacz, czym to grozi: >>KLIJNIJ TUTAJ<<

RadioZET.pl/Wprost/strz