Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Młody owczarek został wyrzucony ze szkoły policyjnej. Powód? Był zbyt miły

12.06.2017 21:45
xxx wiadomosci

Szczeniak o imieniu Gavel trafił do szkoły policyjnej w australijskim Queensland na szkolenie. Po jego ukończeniu miał pomagać policjantom w łapaniu bandytów, jednak został z niej wyrzucony. Pies był zbyt miły i zamiast rzucać się na agresorów, merdał ogonem, chcąc się bawić.

Młody owczarek został wyrzucony ze szkoły policyjnej. Powód? Był zbyt miły fot. Governor of Queensland

Gdy Gavel trafił do policyjnego ośrodka, pracownicy przyjrzeli się jego linii rodowodowej i stwierdzili, że da się z niego zrobić psa obronnego do pracy przy funkcjonariuszach. Okazało się, że byli w błędzie.

Łagodny charakter

Na nic się zdały godziny szkolenia w policyjnym ośrodku. Psim trenerom nie udało się wydobyć choćby kszty agresji z młodego owczarka niemieckiego. Podczas, gdy inne psy szczekały i gryzły podstawionych agresorów na treningach, Gavel skakał dookoła i chciał się bawić.

Brak predyspozycji

Owczarek niemiecki nie miał predyspozycji, aby pomagać mundurowym. – Szczeniak kompletnie nie nadawał się do pracy w policji – mówił gubernator stanu Queensland w Australii, u którego ostatecznie wylądował towarzyski pies. Teraz jego rolą jest witanie gości i wycieczek na posiadłości gubernatora. – Pies wniósł wiele radości w życie pracowników naszej rezydencji i gości, których nas odwiedzają – tłumaczył Paul de Jersey w rozmowie z reporterem stacji „7 News Brisbane”.

W Meksyku powstała lodziarnia dla psów:

RadioZET.pl/BBC.com/strz

Oceń