Zamknij

Tragiczna śmierć 7-latki. Spędzała wakacje z rodzicami

29.08.2022 12:42

7-letnia dziewczynka z Włoch zginęła w wypadku na terenie jednego z hoteli w Monachium. Dziecko, które przebywało tam na wakacjach z rodzicami, zostało przygniecione przez 200-kilogramowy posąg znajdujący się na hotelowym dziedzińcu.

7-latka
fot. Facebook/Comune di Ponza Informa

Do tragedii doszło w piątek 26 sierpnia w jednym z hoteli w Monachium. 7-latka o imieniu Lavina, która spędzała tam wakacje z rodzicami, została przygnieciona przez ważący ok. 200 kg marmurowy posąg, znajdujący się na dziedzińcu budynku.

Monachium. Tragiczna śmierć 7-latki. Spędzała wakacje z rodzicami

Jak pisze Wirtualna Polska, powołując się na ustalenia niemieckich mediów, dziewczynka pochodząca z Włoch była w momencie wypadku od opieką ojca, ale bawiła się też innym dzieckiem. W pewnym momencie ogromny posąg zachwiał się i spadł na 7-latkę.

Lavinę natychmiast uwolniono spod rzeźby, wezwano również pogotowie ratunkowe, które błyskawicznie zabrało dziewczynkę do szpitala. Niestety, pomimo starań medyków nie udało się jej uratować.

Dziewczynkę pożegnały m.in. władze włoskiej gminy i miasta Ponza, które napisały w mediach społecznościowych, że "łączą się w bólu z rodzinami Trematerra i Poggi". Trematerra to nazwisko, które nosiła dziewczynka oraz jej ojciec, a Poggi to nazwisko jej matki.

Miejscowa policja oraz prokuratura wyjaśniają teraz przyczyny i dokładne okoliczności tego wypadku. Na ten moment nie wiadomo, jak doszło do tego, że kamienna konstrukcja się zawaliła.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/wp.pl/Facebook