Zamknij

Morderstwo Pauliny na Malcie. Podejrzany zeznał, że "przemówił do niego diabeł"

07.01.2022 10:29

Maltańskie media przekazały nowe informacje ws. zabójstwa 29-letniej Polki. Podejrzany o morderstwo w Sliemie zeznał, że przed dokonaniem zbrodni "przemówił do niego diabeł". Mężczyzna był w przeszłości karany za drobne przestępstwa. 

Zamordowana Paulina na Malcie
fot. Times of Malta

Zwłoki 29-letniej Pauliny zostały znalezione w niedzielę 2 stycznia około godziny 6:30 na promenadzie Gnien Indipendenza w Sliemie. To popularny wśród spacerowiczów i biegaczy teren. Polka mieszkała na Malcie od 2018 roku. 

Wyniki sekcji zwłok wykazały, że Paulina została zgwałcona i uduszona. Policja aresztowała w sprawie 20-latka z maltańskiego miasta Żejtun. Mężczyzna został zatrzymany przed jednym z kościołów. 

Malta. Nowe informacje ws. zabójstwa Pauliny

Gazeta "Times of Malta" ujawniła, że śledczy musieli przerwać przesłuchanie głównego podejrzanego o zamordowanie Polki. 20-letni Abner George Aquilina stwierdził, że w noc zabójstwa miał "wykonać dzieło Boże", ale "diabeł manipulował jego myślami". Lekarz skierował młodego mężczyznę do szpitala psychiatrycznego, gdzie specjaliści ocenią jego stan psychiczny. Śledczy nadal czekają na wyniki próbek DNA pobranych od Maltańczyka. 

Maltańskie media ustaliły, że 20-latek był już znany policji, a obecnie przebywał na zwolnieniu warunkowym za drobne przestępstwo popełnione dwa lata temu. Jeden z byłych przyjaciół podejrzanego powiedział "Times of Malta", że Abner był uzależniony od narkotyków i często wpadał w paranoję. 

Przyjaciele Pauliny podkreślają, że była bardzo lubiana. "Uśmiechnięta, życzliwa i z wielkim sercem. Jako wolontariuszka opiekowała się zwierzętami w schroniskach" – powiedzieli. Udało im się zebrać już 30 tys. euro, by pomóc opłacić transport jej ciała do Polski. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Times of Malta