Zamknij

Mordercy turystek ze Skandynawii złapani. W sieci pojawiło się nagranie ze zbrodni

Redakcja
20.12.2018 10:56
Mordercy turystek ze Skandynawii złapani. W sieci pojawiło się nagranie ze zbrodni
fot. -/AFP/East News

Marokańska policja aresztowała trzech pozostałych sprawców makabrycznego morderstwa turystek ze Skandynawii – poinformowały w czwartek źródła zbliżone do sprawy, cytowane przez agencję AFP. W sieci pojawiło się również przerażające nagranie z okrutnej zbrodni dokonanej przez ekstremistów.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do schwytania morderców doszło w czwartek, w Marakeszu. Aresztowanie przestępców poprzedzone było intensywną obławą policyjną. Wcześniej, we wtorek, zatrzymany został pierwszy z poszukiwanych.

W sieci pojawiło się nagranie z okrutnej zbrodni dokonanej przez ekstremistów. Jak podaje agencja AFP, duńscy śledczy potwierdzili autentyczność materiału.

Czterej mężczyźni mają powiązania z jedną z grup terrorystycznych. Jak poinformowała prokuratura, pierwszy aresztowany należy do „zbrojnej organizacji ekstremistycznej”. Marokańskie służby informują również, że obydwie kobiety najprawdopodobniej padły ofiarą ataku terrorystycznego.

Ciała kobiet znaleziono na terenie Atlasu Wysokiego, 10 kilometrów od „górskiej perły Maroka”, wsi Imlil, około 60 kilometrów na południe od Marrakeszu. Kobiety miały na szyi „ślady od białej broni” – poinformowały marokańskie władze.

„Miała podcięte gardło”

24-letnia Dunka Louisa Vesterager Jespersen „miała podcięte gardło” – powiedziała jej matka Helle Petersen, cytowana przez duńską gazetę. Rodzina Louisy odradzała jej podróż do Maroka „z powodu chaotycznej sytuacji” w tym kraju.

Z informacji zamieszczonych na Facebooku na stronie tej młodej kobiety wynika, że uczyła się w Norwegii na przewodniczkę i była żądna przygód.

Drugą ofiarą jest 28-letnia Norweżka Maren Ueland.

Jak podały marokańskie media, w następstwie morderstwa w regionie Imlilu wzmocniono środki bezpieczeństwa.

Turystyka jest kluczowym sektorem gospodarki marokańskiej. Stanowi 10 procent bogactwa kraju i zaraz po rolnictwie zatrudnia najwięcej osób.

RadioZET/PAP/JZ