Zamknij

Dzik wbiegł w tłum plażowiczów nad Morzem Bałtyckim

13.08.2020 23:57
Zdjęcie ilustracyjne
fot. FOT. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East New

Dzik zaskoczył plażowiczów w niemieckim kurorcie Schoenhagen w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn nad Morzem Bałtyckim. Zwierzę po kąpieli w Morzu Bałtyckim wbiegło na zatłoczoną plażę - poinformowała w środę agencja AP.

Dzik wbiegł pośród zszokowanych plażowiczów, wcześniej zażywając kąpieli w Morzu Bałtyckim. Jak podają niemieckie media, do spotkania nad Bałtykiem doszło w sobotę. Na nagraniu opublikowanym na YouTube widać, jak zwierzę płynie w kierunku plaży, a następnie wybiega na brzeg. Wtedy jeden z plażowiczów odpycha dzika łopatą, a ten biegnie dalej w głąb plaży.

Zobacz także

Dzik wbiegł pośród turystów na zatłoczonej plaży

Według mediów nikt z odpoczywających nad wodą nie odniósł obrażeń. Do sieci trafiło nagranie z nietypowego zdarzenia:

Zobacz także

To nie pierwsza w ostatnich dniach informacja o pojawieniu się dzika w miejscu pełnym ludzi w Niemczech. W ubiegłym tygodniu w Berlinie sfotografowano nagiego mężczyznę ścigającego zwierzę, które ukradło jego torbę z laptopem.

Zobacz także

Jak podał serwis internetowy dziennika "The Independent", dziki znane są z tego, że potrafią pływać. W ubiegłym roku media informowały, że stado dzików przepłynęło przez Cieśninę Malakka z Indonezji do Malezji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP

C