Zamknij

Morze wyrzuciło 30-tonowego ssaka na plażę pełną turystów [FOTO]

Redakcja
17.11.2017 20:05
Morze wyrzuciło 30-tonowego ssaka na plażę pełną turystów [FOTO]
fot. Instagram

Ważące 30 ton ciało humbaka wyrzuciły fale na brzeg plaży Ipanema w Rio de Janerio. Niosący się na wiele metrów odór nie odstraszył gapiów, którzy chcieli z bliska zobaczyć olbrzyma.

Zagłosuj

Planujesz odwiedzić kiedyś Rio de Janeiro?

Liczba głosów:

Fale wyrzuciły ciało humbaka akurat na bardzo popularną plażę Ipanema, gdzie tysiące turystów i mieszkańców Rio de Janeiro każdego dnia spędzają tam dzień. Mimo, że na miejscu natychmiast zjawiły się służby, setki gapiów usiłowały podejść jak najbliżej, aby zrobić zdjęcie.

30 ton na plaży

Istniało duże niebezpieczeństwo, że z powodu nagromadzenia się gazów gnilnych dojdzie do niebezpiecznego wybuchu. Policjanci musieli odciągać tłum, który napierał w kierunku ważącego około 30 ton ciała.

Nietypowy kolor ciała

Finalnie ciało humbaka zostało załadowane na lawetę i zabrane z plaży. Nie wiadomo, co było powodem tego, co się stało. – Na razie ciężko mówić o konkretach. Wiemy, że to samiec humbaka, który mierzył około 13-15 metrów. Został znaleziony w stanie znacznego rozkładu. Jego kolor jest bardzo nietypowy. Powinien być ciemniejszy, z białymi plamami na brzuchu – mówił Rafael Carvalho, biolog z uniwersytetu w Rio de Janeiro w rozmowie z „O Globo”.

RadioZET.pl/Wprost/O Globo/strz