Zamknij

Ogromny pożar elektrowni. Nie żyje jedna osoba, kilkanaście jest rannych

11.07.2019 16:55
Ogromny pożar elektrowni. Nie żyje jedna osoba, kilkanaście jest rannych
fot. Conflict Intelligence Network/Twitter/Printscreen

Duży pożar wybuchł w czwartek w Mytiszczach pod Moskwą w znajdującej się tam elektrowni. Ogień widoczny był z wielu punktów stolicy - relacjonowały rosyjskie agencje. Telewizja Rossija 24 podała informację, że płonęły zbiorniki z paliwem. Jak poinformowała rosyjska straż pożarna, płomienie udało się opanować. Niestety, w pożarze zginęło jedna osoba a 13 zostało rannych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W pożarze gazociągu w czwartek na terenie elektrowni w Mytiszczach pod Moskwą zginęła jedna osoba - podało po południu, już po ugaszeniu pożaru, ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Według medi ów ofiarą śmiertelną jest kobieta pracująca jako ochroniarz.

Zobacz także

Agencje informacyjne powiadomiły także o 13 poszkodowanych. Wcześniej ministerstwo zdrowia informowało o 11 takich osobach. Zwróciły się one po pomoc medyczną, ale nikt nie został hospitalizowany.

Słup ognia w trakcie pożaru sięgał 50 metrów. Elektrownia w Mytiszczach, o mocy 1060 megawatów, jako paliwo wykorzystuje głównie gaz.

Na miejsce skierowano wiele sił ministerstwa o spraw sytuacji nadzwyczajnych - podała agencja TASS, powołując się na źródła w służbach ratowniczych.

Zobacz także

Pożar nie zagraża mieszkańcom osiedli, ale może się rozprzestrzeniać

- Pożar w Mytiszczach pod Moskwą nie zagraża osiedlom mieszkaniowym - informowało wcześniej ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Media podają, że płonie gazowa stacja wysokiego ciśnienia na terenie elektrowni.

Zobacz także

Według najnowszych informacji zagranicznej agencji, pożar został opanowany i straż pożarna zajmuje się jego wygaszaniem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP