Zamknij

Awantura w rosyjskim hotelu. Wszystko nagrały kamery. "Nienawidzę Rosjan"

05.08.2022 08:18

Norweska konsul, niezadowolona z obsługi w hotelu w rosyjskim Murmańsku, wszczęła awanturę. Wykrzykiwał, że "nienawidzi Rosjan". Zareagowały już norweskie oraz rosyjskie resorty spraw zagranicznych.

Murmańsk
fot. Twitter screen

Do zdarzenia doszło 6 lipca w jednym z hoteli w Murmańsku na północy Rosji. Informacje na ten temat dotarły jednak do mediów z miesięcznym opóźnieniem.

Awantura w rosyjskim hotelu. "Nienawidzę Rosjan"

Norweska konsul Elisabeth Ellingsen wszczęła awanturę, ponieważ miała być niezadowolona z obsługi w obiekcie, m.in., z nieposprzątanego pokoju. Krzyczała np. że "nienawidzi Rosjan". Jej zachowanie nagrały kamery, a filmik trafił do internetu.

Zareagowało już ministerstwo spraw zagranicznych Norwegii, które poinformowało w weekend, że "głęboko żałuje" tego incydentu. W oświadczeniu przekazano również, że słowa dyplomatki "nie odzwierciedlają polityki norweskiej" ani "stosunku Norwegii do Rosji".

Z kolei do MSZ Rosji wezwany został norweski ambasador w Moskwie Rune Resaland. Rosjanie mieli zaprotestować przeciw "obraźliwym, nacjonalistycznym i ksenofobicznym uwagom Ellingsen". Wiadomo również, że strona rosyjska uznała pobyt Ellingsen na terenie Rosji za niemożliwy i wezwała ją do natychmiastowego opuszczenia kraju.

RadioZET.pl/Twitter/wp.pl