Zamknij

Muzułmanin wjechał w protestujących motocyklistów. Nie spodziewał się odwetu [WIDEO]

Redakcja
17.04.2018 11:00
Atak na motocyklistów we Francji
fot. Youtube

W sobotę 14 kwietnia w Aix-en-Provence nieopodal Marsylii 1500 motocyklistów zebrało się, aby zaprotestować przeciwko zmianom ograniczeń prędkości. W pewnym momencie jeden z kierowców postanowił ruszyć w kierunku protestujących.

Kierowcy jednośladów zablokowali drogę. Nie spodobało się to jednemu z kierowców, który najpierw otworzył okno i zaczął grozić zebranym nożem. Gdy to nie pomogło, ruszył w ich kierunku. Jak podaje portal Francesoir.fr, dwaj motocykliści zostali ranni w rękę i niezbędna była wizyta w szpitalu.

Kierowca wjechał w tłum

Po ataku kierowcy tłum zdenerwowanych protestujących ruszył w jego kierunku. Mężczyzna wyszedł wprawdzie bez szwanku, jednak jego samochód nadaje się już tylko do gruntownego remontu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Napastnik w rękach policji

Napastnik po zdarzeniu oddalił się od motocyklistów. Dzięki nagraniom świadków policjantom udało się go namierzyć w niedzielny poranek 15 kwietnia. Okazało się, że furiatem za kierownicą był muzułmanin. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem. Jeszcze nie ma informacji, jakie zarzuty zostaną mu postawione.

Zdarzenie nagrał jeden z przechodniów:

RadioZET.pl/francesoir.fr/strz