Zamknij

NASA: Planeta X może zagrażać Ziemi

Redakcja
16.10.2017 15:53
NASA: Planeta X może zagrażać Ziemi
fot. Pixabay

Planeta X może ukrywać się na skraju Układu Słonecznego i w dalekiej przyszłości stwarzać zagrożenie dla Ziemi - podaje brytyjski "The Independent". 

Naukowcy z NASA przekonują, że coraz więcej dowodów przemawia za istnieniem Planety X na końcu Układu Słonecznego. Informacje na temat tajemniczej planety pojawiają się już od wielu lat. 

Zobacz także

- Możliwość istnienia nowej planety jest ekscytująca dla mnie jako naukowca i dla nas wszystkich. To nie jest jeszcze odkrycie nowej planety. Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć z całą pewnością, że istnieje tak zwana Planeta X. To, co widzimy, jest wczesnym przewidywaniem opartym na modelowaniu z ograniczonych obserwacji. Procesem, który może doprowadzić do ekscytującego wyniku - powiedział Jim Green, dyrektor działu planetarnego NASA.

Astronomowie dzięki zaawansowanym teleskopom w Obserwatorium na Hawajach próbują zaobserwować hipotetyczne ciała niebieskie. Utrudnia to jednak dalekie położenie planety.

Naukowcy dodają, by nie mylić Planety X ze słynną planetą Nibiru, która zdaniem zwolenników teorii spiskowych odpowiada za rzekome niewyjaśnione zjawiska na Ziemi.

RadioZET.pl/The Independent/DG 

C