Zamknij

Na Majorce zakazali wynajmowania mieszkań turystom. Tysiące ludzi straci źródło dochodu

Redakcja
26.04.2018 17:36
Majorka
fot. Pixabay + Archiwum RadioZET.pl

Już od 1 lipca zabronione będzie wynajmowanie turystom mieszkań w budynkach wielorodzinnych w hiszpańskiej miejscowości Palma de Mallorca. Rada miejska głównego miasta Majorki przyjęła w czwartek uchwałę. Zdania na jej temat są podzielone. Dla tysięcy osób było to główne źródło dochodu.

Za wprowadzeniem zakazu wynajmu turystycznego głosowali socjaliści (PSOE), lewicowa Podemos, a także regionalne ugrupowanie Mes. Przeciwni byli ludowcy (PP) i liberalna partia Obywatele (Ciudadanos).

Zakaz wynajmowania mieszkań na Majorce

Jak powiedział po głosowaniu główny urbanista Palmy de Mallorca Jose Hila, przyjęcie nowych przepisów nie było łatwe, ale jest konieczne dla populacji hiszpańskiego miasta - stolicy Majorki.

„Turyści zakłócają życie na wyspie”

„Podjęliśmy dziś niełatwą decyzję, wiedząc, że zaszkodzi ona niektórym osobom. Z drugiej jednak strony mieliśmy świadomość, że znacznie więcej mieszkańców naszego miasta skorzysta na tym rozwiązaniu” — podkreślił Hila, wskazując, że masowy napływ turystów w ostatnich latach zakłócił życie na osiedlach mieszkaniowych w Palmie.

Airbnb na Majorce

Ceny mieszkań na wyspie gwałtownie poszły do góry. Według przedstawicieli ratusza nowe przepisy mają powstrzymać również widoczny w ostatnich latach wzrost cen nieruchomości w tym mieście, który uderzał w lokalną społeczność.

Inwestowanie w mieszkania zyskuje na popularności też w Polsce:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz