Zamknij

Nadwołżański maniak złapany po 10 latach. Zabił co najmniej 26 kobiet

01.12.2020 23:48
nadwołżański maniak
fot. Rosyjskie MSW

Mężczyznę podejrzanego o seryjne morderstwa starszych kobiet zatrzymano w Tatarstanie w Rosji. Media nazwały go „nadwołżańskim maniakiem”, ponieważ najprawdopodobniej zamordował co najmniej 26 kobiet. Był poszukiwany niemal 10 lat.

Rosja. 38-letni Radik Tagirow, ślusarz z Kazania, złożył już zeznania, w których przyznał się do winy. Poinformował o tym Komitet Śledczy.

Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo co najmniej 26 osób, lecz według mediów może mieć na sumieniu nawet 32 starsze kobiety. Do przestępstw doszło w latach 2011-2012 w różnych częściach kraju.

Nadwołżański maniak zatrzymany po 10 latach. Zabił co najmniej 26 kobiet

Jak pisze portal Meduza.io, udało się go złapać m.in. dzięki materiałowi genetycznemu, pozostawionemu na miejscach zbrodni, śladom obuwia, a także – powtarzającej się metodzie zbrodni.

Zobacz także

Mężczyzna napadał na mieszkające samotnie emerytki. Podawał się za pracownika administracji, elektryka lub ślusarza. Kobiety dusił rękoma lub przedmiotami znalezionymi w ich mieszkaniach. Następnie okradał je i wychodził, zostawiając nieporządek i zamykając drzwi na klucz.

RadioZET.pl/ PAP