Zamknij

Nagrania z UFO są autentyczne. Pentagon oficjalnie potwierdza

27.04.2020 23:44
Nagrania z UFO są autentyczne. Pentagon oficjalnie potwierdza
fot. Pentagon/screenshot

Przełomowe wieści płyną z USA – Pentagon oficjalnie uznał trzy z opublikowanych wcześniej nagrań UFO za autentyczne. Według wytrawnych badaczy zjawisk lotniczych od dawno było wiadomo, że materiały te uwieczniły pozaziemskie obiekty latające.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak czytamy w zagranicznych mediach, jedno z trzech nagrań krążyło w sieci już od około 10 lat, pozostałe dwa zaś pochodzą z 2015 roku i również wtedy znalazły się w Internecie. Według większości ekspertów już wtedy należało je uznać za przedstawiające UFO.

Zobacz także

UFO to inaczej niezidentyfikowany obiekt latający, w rozumieniu amerykańskiej armii pochodzący spoza kuli ziemskiej.

Wszystkie nagrania autentyczne - stwierdza Pentagon

Obecnie dowiadujemy się, że Pentagon oficjalnie potwierdził autentyczność trzech materiałów. Miały one zostać zarejestrowane przez pilotów amerykańskiej armii w trakcie misji powietrznej. Pierwszy materiał pochodzi z listopada 2004 r.

Zobacz także

Amerykańska Armia w zeszłym roku przyznawała, że nagrania są autentyczne. Wówczas jednak ostatecznej opinii na ten temat nie wydał Pentagon – chodziło o kwestię dotyczące ewentualnego montażu, któremu mogłyby zostać poddane. Do tego dochodziło też pytanie, czy filmy opublikowane zostały w całości.

Dziś wiemy już oficjalnie, że nagrania dotyczą prawdziwych niezidentyfikowanych obiektów latających. Pentagon nie ma wiedzy natomiast, czy zarejestrowane przez amerykańskich pilotów obiekty są samolotami czy też innymi maszynami lotniczymi. Dlatego też sklasyfikowano je ogólnie jako UFO.

Zobacz także

Poniżej jedno z nagrań.

RadioZET.pl/CNN Business/Pentagon

C